Strona Biuletynu Bibliotecznego LO nr 8

Witamy!

#1 2007-09-27 12:53:34

Jennylarisa

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-02
Posty: 14
Punktów :   

NOWOŚCI WYDAWNICZE - Grudzień 2006

Kofta, K.: Monografia grzechów. Z dziennika 1978-1989. Wydaw. WAB

Dzienniki Krystyny Kofty, obejmujące ostatnią dekadę PRL, niezwykły zapis doświadczenia pokoleniowego, przedstawionego z kobiecej perspektywy. Autorka ukazuje siebie w różnych rolach, opowiada zarówno o doświadczeniach maciertzyństwa, jak o własnym rozwoju twórczym. Intymne fragmenty i wspomnienia z dzieciństwa przeplata epizodami z życia warszawskiego środowiska literacko-artystycznego lat osiemdziesiątych.

Opracowanie zbiorowe.: Wielkie Mowy Historii. Wydaw. POLITYTKA Spółdzielnia Pracy

O serii: "Wielkie Mowy Historii" to dzieje ludzkości opowiedziane głosami ich pierwszoplanowych aktorów. Ta premierowa edycja antologii składa się z czterech tomów i obejmuje czasy od antyku po współczesnośc. W poszczególnych tomach znajdziemy słowa, które zmieniały zastany porządek świata, kładły podwalinyy pod wielkie ruchy religijne, zapowiadały intelektualne rewolucje, społeczne rewolty, towarzyszyły narodzinom dyktatur i poprzedzały przewroty polityczne.

Baranczak, S.; Wiersze zebrane. Wydaw. a5

Tom wierszy Barańczaka zebranych w całość odkrywa 9a raczerj potwierdza) tajemnicę poetyckiego warsztatu poety: sytuacje, zdarzenia, obrazy, niezależne od czasu (politycznego), czy przestrzeni (geograficznej), niezależnie od stanu naszej duszy są jedynie wielokrotnym refleksem, odbiciem codziennych, wewnętrznych i zewnętrznych doświadczeń.

Setterfield, D.: Trzynasta opowieść. Wydaw. Amber

Debiut angielskiej czterdziestokilkuletniej nauczycielki akademiskiej, wykładającej XX-wieczną literaturę francuską, okrzyknięto klasyką. "Trzynasta opowieść" Diane Setterfield to niezwykła proza. Ma nastrój, piękno i siłę oraz wyjątkowość i prawdziwość największej literatury XIX wieku, a emocjonalność i magię narracji poruszającą do głębi współczesnego czytelnika.

Opracowała: Hanna Seredyńska kl. II E

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.arsbellum.pun.pl tapety cs Shaman enh 3.3.5a rotacja poznam pana wroclaw nr gg napalonych lasek