Strona Biuletynu Bibliotecznego LO nr 8

Witamy!

#1 2007-09-26 13:19:30

Jennylarisa

Administrator

Zarejestrowany: 2007-09-02
Posty: 14
Punktów :   

Męski punkt widzenia - recenzja filmu "Zmiana pasa"

Recenzja filmu  „Zmiana pasa”

Jak codziennie ulicami Nowego Yorku swoimi samochodami przemieszczają się dziesiątki tysięcy osób. Ludzie śpieszą się do pracy, zawożą dzieci do szkoły, stoją w korkach i tracą nerwy.
Tu właśnie zaczyna się akcja filmu, na ulicy dochodzi do niegroźnego wypadku, młody prawnik Gavin Banek (Ben Affleck) nieumyślnie spowodował wypadek, w którym rozbił samochód sprzedawcy ubezpieczeń Doyle’a Gibsona (Samuel L. Jackson). W pośpiechu prawnik odmawia podwiezienia poszkodowanego i przypadkowo zostawia teczkę, z którą jechał do sądu. Pozornie błahe zdarzenie ma wpływ na całe dotychczasowe życie obu mężczyzn. Doyl spóźnia się na rozprawę i traci prawo do opieki nad dziećmi,
a Gavin musi znaleźć teczkę, by nie zostać wyrzuconym z pracy.
    Film pokazuje jak w gonitwie za sukcesem w dzisiejszym świecie przestajemy siebie słuchać. Nie potrafimy bądź nie chcemy pomagać innym, choć nie zawsze jest to trudne. Za to chcemy osiągnąć swoje cele, choćby „po trupach”. Przestaje się dla nas liczyć dobro wspólne i to my stajemy się najważniejsi.
    Na szczęście bohaterowie filmu ewoluują. Im dalej starają się jeden drugiemu utrudnić życie, tym bardziej zastanawiają się czy obrane przez nich metody są słuszne. Gavin zaczyna się zastanawiać dlaczego jego szefom tak bardzo zależy na tym dokumencie, że postanawiają posunąć się do przestępstwa, byle tylko osiągnąć cel, a Doyl przyznaje się do tego, że był złym ojcem. Szczęśliwie pojawia się „światełko w tunelu” dla obu z nich.
    Film wyreżyserował w 2002 r. absolwent uczelni w Cambridge, Roger Michell, twórca między innymi takich filmów jak „Notting Hill” czy „Wenus”.
Muzyka – David Arnold
Zdjęcia – Will Arnot i Salvatore Tatino
Produkcja – Scott Rudin
Scenariusz – Amanda Peet, Chap Taylor, Michael Tolkin.

Giet z II B

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wzór skargi na kogoś jak zamontować gazbox nr gg napalonych lasek brak kontaktu z mężem www.arsbellum.pun.pl